60 lat Koła PZW Nr 5 w Garbatce!

Towarzyskimi zawodami w Mozolicach oraz okolicznościowym spotkaniem, uczcili swój jubileusz wędkarze z Koła w Garbatce, jednego z najstarszych w radomskim Okręgu PZW.

W zawodach z okazji 60-lecia nie wyniki były najważniejsze, lecz spotkanie nad wodą kilku pokoleń wędkarzy z Garbatki i ich sympatyków. Wieloletni prezes Koła (w latach 1966 – 1991!) Kol. Andrzej Wałęka wraz z obecnym prezesem, Kol. Norbertem Piechurskim poświęcili się tym razem roli gospodarzy. W rywalizacji wędkarzy brylował za to jeden z założycieli koła Kol. Andrzej Pajączkowski, który zajmując drugie miejsce, raz jeszcze przypomniał, że przed laty był zaliczany do najlepszych zawodników w Okręgu. Puchar dla zwycięzcy odebrał Kol. Mariusz Wiraszka, który z wynikiem 2150 pkt, wyprzedził kolejnych w czołówce: Kol. A. Pajączkowskiego, Kol. Mateusza Hołuja, Kol. Damiana Dziubę oraz Kol. Jakuba Makucha. Wśród juniorów zwyciężył Kol. Przemysław Kubasiewicz, zaś wśród kobiet Kol. Danuta Kwaśnik.
Okolicznościowe spotkanie zainaugurowano minutą ciszy, poświęconą pamięci zmarłych wędkarzy z Garbatki. Po odczytaniu historii Koła, przyszła kolej na życzenia od Zarządu Okręgu, zaprzyjaźnionych Kół PZW z Kozienic, Sieciechowa i Zwolenia, a także od obecnych na uroczystości przedstawicieli władz gminnych i powiatowych. Świętowaniu towarzyszyły liczne opowieści o wędkarskich wyczynach sprzed lat, ale również dyskusje o przyszłości Koła, w tym m.in. o możliwościach budowy 40 ha zbiornika w nieodległych Kociołkach.
Wędkarzom z Koła PZW w Garbatce życzymy kolejnych lat owocnej działalności, spełnienia ambitnych planów oraz sukcesów nad wodą.
Piotr Szprendałowicz
Przewodniczący Okręgowej Komisji
ds. Współpracy z Samorządami oraz Mediami