W niedzielę 30 września br. odbyły się ostatnie z tegorocznych Towarzyskich Zawodów Feederowych o Puchar OKS, jednocześnie była to trzecia tura Grand Prix Okręgu.
Do walki stanęło 53 zawodników reprezentujących Koła naszego Okręgu. Zawody otworzył Wiceprezes ZO ds. Sportu i Młodzieży Kol. Jarosław ŁOZIŃSKI, który przywitał obecnych na zawodach kolegów Wiceprezesa ZO ds. Organizacyjnych Ireneusza FRYDRYCHA i Skarbnika ZO Jacka BŁĘDOWSKIEGO oraz przybyłych zawodników, życzył im koleżeńskiej a przede wszystkim sportowej rywalizacji zgodnej z regulaminem oraz zasadami określonymi przez organizatora.
Poranny posiłek i biuro zawodów przygotowali koledzy z Koła PZW nr 23 ,,IKAR” Radom, którzy byli organizatorem technicznym zawodów.
Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia klasy krajowej Kol. Jan SIWIERSKI, który omówił sprawy organizacyjne oraz regulamin zawodów, przedstawił skład sędziowski, który czuwał nad regulaminowym przebiegiem zawodów.
Kol. Jan SIWIERSKI – Sędzia Główny
Kol. Henryk KUBKOWSKI – Zastępca Sędziego Głównego
Kol. Daniel KOWALSKI – Sędzia Sekretarz
Kol. Krzysztof SOLIS – Sędzia Sektorowy
Kol. Waldemar PIĄTEKN – Sędzia Sektorowy
Kol. Paweł NOWOCIEŃ – Sędzia Kontrolny
Kol. Jan DUSIŃSKI – Sędzia Kontrolny
Kol. Wiktor MAJ – Sędzia Wagowy
Kol. Michał GOTKIEWICZ – Sędzia Wagowy
Po pięciogodzinnych zmaganiach zwycięzcami zawodów indywidualnie zostali:
I MIEJSCE – Kol. Robert STĘPIEŃ z Koła PZW nr 13 Starostwo Powiatowe Radom
z wynikiem 2445 jeden punkt z podsektora
II MIEJSCE – Kol. Dariusz LASOTA z Koła PZW nr 13 Starostwo Powiatowe Radom 6
z wynikiem 1590 jeden punkt z podsektora
III MIEJSCE – Kol. Leszek DROZDAKIEWICZ z Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 3
z wynikiem 500jeden punkt z podsektora
IV MIEJSCE – Kol. Rafał MIESZCZAKOWSKI z Koła PZW nr 13 Starostwo Powiatowe
Radom 4 z wynikiem 20 jeden punkt z podsektora
V MIEJSCE – Kol. Paweł GUZAK z Koła PZW nr 54 VIKING Radom 4z wynikiem 20
dwa punkty z podsektora
VI MIEJSCE – Kol. Wojciech OLEJARZ z Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 2
z wynikiem 935dwa punkty z podsektora
Drużynowo:
I MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 3 w składzie: Leszek
DROZDAKIEWICZ, Grzegorz KULTYS
II MIEJSCE – DrużynaKoła PZW nr 13 Starostwo 6 w składzie: Sebastian ŚWIĄTEK,
Dariusz LASOTA
III MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 54 VIKING Radom 3w składzie: Jerzy POTKAŃSKI,
Paweł GUZAK
IV MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 2 w składzie:Dariusz
SMOLEŃ, Wojciech OLEJARZ
V MIEJSCE – DrużynaKoła PZW nr 13 Starostwo 4 w składzie: Rafał MIESZCZAKOWSKI,
Paweł FORSZTYL
VI MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 1 w składzie: Krzysztof
ADAMUS, Zbigniew UTNICKI.
Po zakończeniu zmagań zawodnicy zjedli ciepły dwudaniowy posiłek.
Okręgowy Kapitanat Sportowy ufundował dla zwycięzców upominki w postaci talonów upoważniających do zakupu dowolnego sprzętu wędkarskiego i rekreacyjnego o łącznej wartości 750 zł.:
I miejsce- 300 zł.
II miejsce- 200 zł.
III miejsce- 100 zł.
IV, V, VI miejsce po 50 zł.
Puchary i upominki ufundowane przez OKS w klasyfikacji indywidualnej wręczył zwycięzcom
Wiceprezes ZO ds. Sportu i Młodzieży Kol. Jarosław ŁOZIŃSKI, a o wręczanie pucharów w kategorii drużynowej Wiceprezes poprosił Prezesa Koła PZW nr 23 ,, IKAR” Radom Kol. Krzysztofa SOLISA organizatora technicznego zawodów.
W całym feederowym Gpx w 2018 r. zwycięzcami zostali :
Indywidualnie:
I MIEJSCE – Kol. Wojciech OLEJARZ z Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice
II MIEJSCE – Kol. Zenon SOBÓLSKI z Koła PZW nr 13 Starostwo Powiatowe
III MIEJSCE – Kol. Krzysztof ADAMUS z Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice
IV MIEJSCE – Kol. Jarosław ŁOZIŃSKI z Koła PZW nr 23 ,, IKAR” Radom
V MIEJSCE – Kol. Dariusz STUDNIARZ z Koła PZW nr 11 Lipsko
VI MIEJSCE – Kol. Konrad GRABOWSKI z Koła PZW nr 17 ORKA Pionki
Drużynowo:
I MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 2 w składzie: Dariusz
SMOLEŃ, Wojciech OLEJARZ
II MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 1 w składzie: Krzysztof
ADAMUS, Zbigniew UTNICKI
III MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 11Lipskow składzie: Dariusz STUDNIARZ,
Mariusz DZIOBA
IV MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 17ORKA Pionki 2w składzie:Karol PAJĄK,
Konrad GRABOWSKI
V MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 4 Elektrownia Kozienice 3 w składzie: Leszek
DROZDAKIEWICZ, Grzegorz KULTYS
VI MIEJSCE – Drużyna Koła PZW nr 23,, IKAR” Radom1w składzie: Robert
STĘPNIEWSKI, Marek WŁODARCZYK.
Po ogłoszeniu wyników przez Sędziego Głównego zawodów, głos zabrał Wiceprezes ZO ds. Sportu i Młodzieży Kol. Jarosław ŁOZIŃSKI, który podziękował zawodnikom za przybycie, za miłą i koleżeńską atmosferę zawodów, za sportową postawę. Na ręce Prezesa Koła Kol. Krzysztofa SOLISA złożył podziękowanie dla zarządu i członków Koła za przygotowanie zawodów i sprawną ich organizację. Życzył wszystkim spokojnego i bezpiecznego powrotu do domu.
Towarzyskie Zawody Feederowe o Puchar OKS I Tura Jagodno – Wyniki (format PDF).
Feederowa Indywidualna Klasyfikacja GPx 2018 Okręgu PZW w Radomiu – Wyniki (format PDF).
Feederowa Drużynowa Klasyfikacja GPx 2018 Okręgu PZW w Radomiu – Wyniki (format PDF).