
W dniach 23-26.04.2026 r. na malowniczym Zbiorniku Jagodno rozegrano pierwszą w tym roku odsłonę Grand Prix Polski w Wędkarstwie Karpiowym, organizowaną przez Okręg PZW w Radomiu.
Nad wodą zameldowała się absolutna czołówka krajowych karpiarzy. Już od pierwszych godzin było jasne, że łatwo nie będzie , długa zima, niska aktywność ryb i porywisty wiatr, który momentami potrafił solidnie namieszać w obozowiskach, wystawiły wszystkich na ciężką próbę.
A jednak!
Mimo trudnych warunków zawodnicy pokazali klasę, doświadczenie i ogromne samozaparcie. Na matach lądowały piękne, dorodne karpie oraz amury, a każda ryba była wywalczona w naprawdę wymagających okolicznościach.
To były zawody, które pokazały, czym naprawdę jest pasja do wędkarstwa karpiowego, determinacja, cierpliwość i walka do samego końca, niezależnie od pogody. Ogromny szacunek należy się również sędziom, którzy czuwali nad przebiegiem rywalizacji w równie trudnych warunkach.
Serdeczne podziękowania kierujemy do:
wszystkich zawodników za przybycie i sportową walkę
sędziów:
Jarosław Łoziński
Dariusz Bednarczyk
Natalia Rudnicka
Waldemar Piątek
oraz osób i instytucji wspierających wydarzenie:
Mariusz Makowski
Jacek Sławiński
Krzysztof Lewandowski
Radomski Klub Karpiowy
Bar Pychotka z Radomia – za przepyszne posiłki
Społeczna Straż Rybacka oraz Policja – za patrolowanie zbiornika
Sponsorzy i partnerzy:
Starosta Radomski
Radio Radom
oraz wszyscy, którzy byli z nami i wspierali to wydarzenie
To była prawdziwa wędkarska przygoda trudna, wymagająca, ale pełna emocji i niezapomnianych chwil. Już teraz czekamy na kolejne odsłony Grand Prix!
Relacje z zawodów Dariusz Mądrzak Okręgowa Komisja ds Mediów przy Okręg PZW W Radomiu.







Zobacz sczegóły