Wielkie Święto Grójeckich Wędkarzy.

Koło PZW nr 7 Grójec obchodzi w tym roku piękny Jubileusz70-lecia swojej działalności.
Okolicznościowe spotkanie odbyło się w niedzielę 21.06.2015r. na stawach w Jasieńcu, które są oddane pod opiekę Koła. Obchody tradycyjnie rozpoczęły się Zawodami Wędkarskimi.
Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach SENIOR i JUNIOR.
O godz. 6:00 na zbiórce stanęło 21 wędkarzy, wśród których była jedna kobieta (mamy nadzieje że będzie następczynią naszej koleżanki Ś.P. Małgosi Wesołowskiej!!!)
Podczas zawodów łowiono głównie płocie, lecz trafiały się dorodne złote karasie i okonie.
Po trzech godzinach wędkarskich zmagań nadszedł czas na ważenie złowionych ryb, które jak zawsze wróciły do wody. Po obliczeniu wyników nastąpiło ogłoszenie wyników wędkarskich zmagań.
W uroczystym wręczeniu nagród i pucharów wzięli udział zaproszeni goście:
Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski ze swoim Zastępcą Karolem Biedrzyckim, pod nieobecność Wójta Gminy Jasieniec Marka Pietrzaka, zastępował go Sekretarz Gminy Jasieniec Tomasz Podhorecki.
Z ramienia Zarządu Okręgu PZW w Radomiu swoją obecnością zaszczycił nas V-ce Prezes ZO Ireneusz Frydrych w towarzystwie Jana Siwierskiego przedstawiciela Zarządu zaprzyjaźnionego Koła PZW nr 13 Radom i Przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego w jednej osobie.
OSP w Jasieńcu reprezentował Prezes Włodzimierz Rzeczkowski. Wśród gości obecni byli: Bogdan Pulkowski wieloletni Prezes Koła i działacz Okręgu Radomskiego, Włodzimierz Wojtasiak wielki sympatyk wędkarstwa oraz przedstawiciele Koła PZW nr 99 Kopana Prezes Michał Nadolski i Członek Zarządu Koła Rafał Wąsik.

A oto zwycięscy zawodów:

Kategoria SENIOR
1 miejsce Grzegorz Mazur
2 miejsce Konrad Kuberski
3 miejsce Zbigniew Klepacz
4 miejsce Andrzej Węglarski
5 miejsce Piotr Opałka

Kategoria JUNIOR
1 miejsce Bartłomiej Sęk
2 miejsce Patryk Strupiński
3 miejsce Patryk Kowalczyk
4 miejsce Dominika Łukasiak
5 miejsce Piotr Popkowicz

Wszyscy uczestnicy zawodów i zaproszeni goście otrzymali okolicznościowe upominki a na ręce Prezesa Koła Andrzeja Siedleckiego przekazane zostały okolicznościowe Dyplomy od Zarządu Okręgu PZW w Radomiu i Koła PZW nr 13 Radom.
Po ceremonii wręczenia pucharów i nagród V-ce Prezes Sylwester Swęd zaprosił wszystkich obecnych uczestników uroczystości na poczęstunek.
Podczas wspólnej biesiady jak przystało na wędkarzy poruszane były tematy ,,o taaaaakiej rybie” i o sporcie wędkarskim.

Jednak wszystko to, co dobre szybko się kończy i nasze spotkanie jubileuszowe też dobiegło końca, do zobaczenia za pięć lat na 75 leciu Grójeckiego Koła.