Porozumienia międzyokręgowe 2019r.

POROZUMIENIA
w sprawie wzajemnego dostępu do wód obowiązujące w 2019 roku.

 1. Piotrków Trybunalski – członkowie Okręgu PZW w Radomiu, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu mają prawo do wędkowania na wodach granicznych:

–  na rzece Drzewiczka*, na odcinku od jej ujścia do rzeki Pilicy, w górę rzeki do mostu drogowego na trasie Opoczno – Drzewica, w miejscowości Zameczek, wraz z wodami jej dopływów.

– rzeka Pilica na odcinku od ujścia rzeki Drzewiczka, w górę rzeki do mostu kolejowego w miejscowości Gapinin, wraz z wodami jej dopływów.

– członkowie Okręgu PZW w Radomiu, po wniesieniu składki w wysokości 69 zł nabywają prawo do wędkowania na wodach górskich i  nizinnych Okręgu Piotrkowskiego PZW.

*dotychczas obowiązująca umowa, dotycząca udostępnienia obwodu rybackiego rzeki Drzewiczka nr 1 wygasa(ła) z dniem 31 grudnia 2018 r.

 1. Katowice – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki w wysokości 100 zł, która uprawnia do wędkowania na wodach górskich i nizinnych, wszystkimi dopuszczonymi metodami, w tym ze środków pływających.
 2. Gdańsk – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 3. Tarnów – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 4. Jelenia Góra – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 5. Wrocław – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 6. Elbląg – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 7. Sieradz – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki w wysokości 80 zł, która uprawnia do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 8. Wałbrzych – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki w wysokości 100 zł, która uprawnia do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 9. Legnica – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki w wysokości 100 zł, która uprawnia do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 10. Biała Podlaska – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 11. Białystok – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 12. Kalisz – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki w wysokości (wędkarze Radomscy – 80 zł, wędkarze Kaliscy – 100 zł), która uprawnia do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych, wszystkimi dopuszczonymi metodami, w tym ze środków pływających.
 13. Siedlce – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych (wędkarze Okręgu Siedleckiego 75 zł + 25 za połów ze środka pływającego, wędkarze Okręgu Radomskiego – 58 zł).
 14. Lublin – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych (obowiązuje wspólne zezwolenie na amatorski połów ryb).
 15. Tarnobrzeg – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych i górskich ogólnodostępnych (obowiązuje wspólne zezwolenie na amatorski połów ryb).
 16. Skierniewice – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych (obowiązuje wspólne zezwolenie na amatorski połów ryb).
 17. Ciechanów – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 18. Chełm – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych.
 19. Częstochowa – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych i górskich ogólnodostępnych.
 20. Kielce – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych i górskich ogólnodostępnych. Składka obejmuje zbiornik Domaniów i Jagodno (wędkarze Okręgu Radomskiego wnoszą składkę w wys. 60 zł, wędkarze Okręgu Kieleckiego wnoszą składkę – 75 zł).
 21. Bielsko Biała – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, maja prawo do wniesienia składki w wysokości 100 zł, która uprawnia do wędkowania na wodach górskich i nizinnych, wszystkimi dopuszczonymi metodami, w tym ze środków pływających.
 22. Zamość – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych ogólnodostępnych obydwu okręgów z brzegu i środków pływających.Porozumienie nie dotyczy wód Okręgu PZW w Zamościu: Rogóźno, Bojary, Zagóra. Na zbiornik Nielisz obowiązuje składka uzupełniająca 75 zł (TROLLING/POROZUMIENIA) lub 50 zł ulgowa (dla odznaczonych Złotą i Srebrną odznaką PZW).Wędkarzy Okręgu PZW Zamość obowiązuje: na zbiornik Domaniów/Jagodno składka roczna ulgowa w wys. 75 zł lub 50 zł dla odznaczonych Złotą i Srebrną odznaką PZW.
 1. Słupsk – członkowie umawiających się Okręgów, po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu, mają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach nizinnych i górskich ogólnodostępnych.

Członkowie Okręgu PZW w Radomiu wnoszą składkę:

– pełną (wody górskie i nizinne) – 105 zł,

– niepełną (wody nizinne) – 85 zł.

Uwaga: Wszystkich wędkarzy obowiązuje posiadanie zezwolenia na amatorski połów ryb Okręgu PZW, na którego wodach prowadzony jest  połów ryb.

W ramach wspólnego zezwolenia na amatorski połów ryb, na wodach wzajemnie udostępnionych mogą wędkować wędkarze Okręgów PZW: Radom, Lublin, Skierniewice, Tarnobrzeg.